Profilaktyka i higienizacja jamy ustnej

Współzałożycielka Rescue-Dent to higienistka stomatologiczna z ogromną pasją do swojego zawodu, pasjonatka zdrowego i białego uśmiechu.

W swojej pracy ceni efekt, jakim jest dla niej zadowolenie pacjenta. Profesjonalna, konkretna i empatyczna, przez co od razu zjednuje sobie ludzi, a co za tym idzie ciągle powiększające się grono Pacjentów. Zabiegi Higienizacyjne przeprowadza z bardzo dużą dokładnością i precyzją, a do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie.

Na co dzień współpracuje z Prywatnym Gabinetem Stomatologii Estetycznej i Ortodoncji PureDent w Czeladzi oraz Dental Studio Daria Rowecka w Katowicach.

dypl. hig. stom. Ewa Hanzel
dypl. hig. stom. Ewa Hanzel
Rescue-Dent Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Biały uśmiech to nasza najlepsza wizytówka. Dodaje uroku i pewności siebie, a nawet odejmuje lat. Dlatego jest marzeniem wielu z nas. Kiedy zęby z biegiem czasu tracą swoją naturalną biel na skutek nawyków żywieniowych, zaniedbań higieny czy palenia papierosów szukamy sposobu na wybielenie zębów.

Wybielanie zębów to zabieg w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Nowy, najczęściej 2-3 krotnie jaśniejszy kolor zębów utrzymuje się od 1 do 2 lat w zależności od stosowania zaleceń bezpośrednio po zabiegu, nawyków żywieniowych czy jakości codziennej higieny jamy ustnej.

Zabieg może być przeprowadzony u osób powyżej 18 roku życia.

Metoda Beyond

Wybielanie zębów z użyciem systemu Beyond to aktualnie najpopularniejsza metoda stosowana przez dentystów na całym świecie, pozwalająca uzyskać średnie rozjaśnienie koloru do nawet 8 odcieni. Polega ona na tym, że stomatolog nakłada na zęby żel wybielający, który jest aktywowany za pomocą zimnego światła emitowanego przez lampę Beyond. Kuracja usuwa silne przebarwienia zarówno na powierzchni zębów, jak i wewnątrz zębiny.

Cały zabieg trwa niecałą godzinę, jest jednorazowy i całkowicie bezpieczny, jednak u niektórych osób może powodować nadwrażliwość podczas wybielania.

Rescue-Dent Wybielanie zębów Metoda Beyond
Rescue-Dent Wybielanie zębów metodą nakładkową (domową)

Wybielanie zębów metodą nakładkową (domową)

Wybielanie nakładkowe wymaga pobrania wycisków zębów, na podstawie których technik wykonuje szyny do wybielania.

Szyny do wybielania są cienkie, przezroczyste i odpowiednio wyprofilowane tak, aby zmieścić na zębach preparat wybielający i nie dopuścić do wyciekania nadmiarów preparatu wybielającego na zewnątrz. Z tak przygotowanych nakładek na zęby korzystasz w domu, dozując do nich odpowiednią ilość żelu wybielającego i nosząc przez określony czas.